Hlídejte si svou identitu a získejte výpisy z registrů nebo výpis z evidence exekucí

Kontrolujte své finanční závazky on-line

Registrace

Výpisy z registrů

Komplexní přehled vašich finančních závazků

Výpis z evidence exekucí

Hlídám si, kolik mám

Ochrana před zneužitím vaší identity k úvěrovým podvodům

NetAgent

Monitorovací služba na ochranu osobních dat na internetu

O projektu

Potřebujete poradit?

15.02.2018

Vyšší odpočty a příspěvky zaměstnavatele aneb Novinky penzijka

Doplňkové penzijní spoření letos poprvé umožňuje snížit základ daně (za rok 2017) až o 24 000 Kč. Ještě loni si klienti mohli odečíst jen maximálně 12 000 Kč. Při 15% dani z příjmu to představuje zdvojnásobení daňové úlevy z až 1800 Kč na až 3600 Kč. Připomínám, že pokud si daňové přiznání vyplňujete sami, měli byste ho odevzdat ideálně do 3. dubna. Jestliže ho za vás dělá poradce, tak nejzazším termínem dodání je 2. červenec. Zaměstnanec bez vyšších vedlejších příjmů přiznání nepodává, musí ale do 15. února poprosit podnikovou účetní o roční zúčtování daně. Částka pro daňový odpočet z titulu penzijního spoření se počítá z roční sumy vkladů, která přesáhne 12 000 Kč. Za těchto „prvních“ 12 000 Kč vám totiž už náleží maximální státní příspěvek v roční výši 2760 Kč, respektive v měsíční hodnotě 230 Kč při měsíčním vkladu minimálně 1000 Kč. A jelikož smí nezdanitelná položka dosáhnout dle zákona maximálně oněch zmíněných 24 000 Kč, je z hlediska absolutního výnosu optimálním ročním souhrnným vkladem 36 000 Kč (12 000 Kč pro zajištění nejvyšší možné státní podpory + 24 000 Kč kvůli dosažení největšího možného daňového odpočtu).

31.01.2018

Bankrot má osvobodit více doživotních dlužníků. Na tahu je parlament

Režim oddlužení by měl v budoucnu umožnit dostat se z dluhové a exekuční pasti i těm předluženým spoluobčanům, kteří dnes nemají dostatečné příjmy na to, aby mohli svým věřitelům splatit minimálně 30 % dluhu. Těmito 30 % v současné době podmiňuje svůj souhlas s oddlužením insolvenční soud. V Česku jsou v současnosti statisíce v podstatě doživotních dlužníků, kteří tuto podmínku nedokážou splnit. Čelí dohromady milionům exekucí. A to je velký ekonomický, politický a především sociální problém. Oddlužení se momentálně praktikuje buď formou 5letého splátkového kalendáře nebo vydražením či jiným prodejem dlužníkova majetku. Po uhrazení zmíněné nejméně jedné třetiny dluhu může soud zbytek nezaplaceného závazku dlužníkovi prominout. Neformálně se tomuto procesu říká osobní bankrot. Jeho výhodou také je, že zastavuje veškeré jiné způsoby vymáhání pohledávek, i exekuce. Rovněž stopne další navyšování neplatičových závazků o pokuty a úroky z prodlení. Jestliže ale soud oddlužení dlužníkovi zamítne, čeká ho krutější řešení: konkurz.

Bankovní registr klientských informací

CBCB_logo_RGB

Společnost CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s. byla založena za účelem provozování Bankovního registru klientských informací. Prostřednictvím CBCB si banky vzájemně vyměňují informace vypovídající o bonitě a důvěryhodnosti jejich klientů. Více informací získáte ZDE.

Nebankovní registr Klientských informací

CNCB_logo_RGB

Zájmové sdružení právnických osob CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. bylo založeno v roce 2004 za účelem zajištění a zprostředkování vzájemného informování věřitelských subjektů (leasingových a úvěrových společností) o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů – fyzických a právnických osob. Více informací získáte ZDE.