Hlídejte si svou identitu a získejte úvěrovou zprávu

Kontrolujte své finanční závazky on-line

Registrace

Hlídám si, kolik mám

Ochrana před zneužitím vaší identity k úvěrovým podvodům

Úvěrová zpráva

Komplexní přehled vašich finančních závazků

Net Agent

Monitorovací služba na ochranu osobních dat na internetu

O projektu

Potřebujete poradit?

18.04.2017

Webinář – Jak chránit svá osobní data a identitu před zneužitím

Vážení uživatelé portálu kolikmam.cz,

dne 7. března 2017 se konal ve spolupráci se serverem podnikatelkaonline.cz webinář na téma: Jak chránit svá osobní data a identitu před zneužitím.

Webinářem prováděla Romana Knyblová, projektová manažerka portálu kolikmam.cz. Celý webinář si můžete prohlédnout ZDE.

 

03.04.2017

Kyberkriminalita: Můžete být už obětí a ještě o tom nevědět

Za šíření dětské pornografie veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo v úmyslu získat pro sebe či pro jiného značný prospěch (více než 500 000 Kč), hrozí v Česku až 6letý kriminál. Kdyby škoda či profit byly velkého rozsahu, tedy přes 5 000 000 Kč, maximální trestní sazba vyšplhá na 8 let.  V civilizovaném světě jsou za tyto zvrhlé praktiky udělovány obdobné „pálky“. Proto určitě pochopíte, že mému známému nebylo onehdy pár týdnů vůbec do zpěvu, když mu opakovaně telefonovala jistá instituce z Londýna. Prý zjistila, že právě on uvedený mravnostní delikt na několika zahraničních webech nepokrytě páchá. Dokonce při tom vystavuje i svojí fotku. A že je potřeba to vyšetřit a potrestat. Prostě se mu nějaký cracker vzdálený tisíce mil vlámal do počítače a přes něj nějaké necudné obrázky a filmy buď sám prodával, nebo přístupy a další uloupená data zpeněžil někde na černém trhu. A kupec je výše popsaným způsobem zneužil.

Bankovní registr klientských informací

CBCB_logo_RGB

Společnost CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s. byla založena za účelem provozování Bankovního registru klientských informací. Prostřednictvím CBCB si banky vzájemně vyměňují informace vypovídající o bonitě a důvěryhodnosti jejich klientů. Více informací získáte ZDE.

Nebankovní registr Klientských informací

CNCB_logo_RGB

Zájmové sdružení právnických osob CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. bylo založeno v roce 2004 za účelem zajištění a zprostředkování vzájemného informování věřitelských subjektů (leasingových a úvěrových společností) o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů – fyzických a právnických osob. Více informací získáte ZDE.