Hlídejte si svou identitu a získejte výpisy z registrů nebo výpis z evidence exekucí

Kontrolujte své finanční závazky on-line

Registrace

Výpisy z registrů

Komplexní přehled vašich finančních závazků

Výpis z evidence exekucí

Hlídám si, kolik mám

Ochrana před zneužitím vaší identity k úvěrovým podvodům

NetAgent

Monitorovací služba na ochranu osobních dat na internetu

O projektu

Potřebujete poradit?

19.10.2017

Proč platíme penězi a Old Shatterhand tolary

Je to o PENĚZÍCH. Co? No skoro všechno!  I tento portál kolikmam.cz. Svými produkty – například výpisy z bankovního a nebankovního registru, službami Hlídám si kolikmam a NetAgent, ale též informacemi z evidence exekucí, kterou spravuje Exekutorská komora – pomáhá lidem peníze zodpovědně a efektivně využívat. Eliminovat jejich rizika, například neúměrné zadlužování. Umožňuje svým klientům mít nad financemi kontrolu. A také nad různými daty, včetně personálních, které s peněžními PLATBAMI úzce souvisejí.

Čili výraz PENÍZE je všeobecně dost, a na tomto webu obzvlášť, frekventovaný. Kde se ale vlastně vzal? Co na něj říká etymologie? Tedy obor jazykovědy zkoumající původ slov. Když to člověk začne zjišťovat, tak se může dopracovat k docela záživným závěrům. Že třeba idea společné evropské MĚNY není vlastně nic nového pod sluncem. PLATIDLA mají na Starém kontinentě společné kořeny. Nejenom z hlediska lingvistiky. A mnohá byla už ve středověku hodně univerzální, čili se s nimi dalo PLATIT ve více zemích.

27.09.2017

Kopírování bankovek? Zapomeňte! Riskantní špás

Zkopírovali jste si nebo naskenovali a pak vytiskli na domácí tiskárně tuzemskou nebo cizozemskou bankovku? Vážně ano? Pak si ale zahráváte s ohněm. Pokud jste totiž nedodrželi kritéria daná platnou vyhláškou centrální banky (1274/2011 Sb.), tak vám dle § 28 zákona č. 136/2011 Sb. o oběhu bankovek a min hrozí pokuta až do 1 milionu Kč! Sankcionován je rovněž dovoz, přechovávání či rozšiřování nepovolených reprodukcí.  Striktní „rozmnožovací“ pravidla se vztahují i na mince včetně pamětních, na debetní a kreditní karty i na další platební instrumenty. Kdybyste se tou nelegální kopií měny pokusili zaplatit, byť jen z legrace, tak následky by pro vás mohly být ještě o dost dramatičtější. Nejenom penále, ale jako trest třeba i zabavení majetku či odnětí svobody –  viz minulý blog.   A jaké parametry je vlastně nutno dodržet, aby kopie reálných papírových peněz, například pro potřeby divadelního představení, nebyly protizákonné?  No takové, aby se reprodukované bankovky lišily od těch pravých hned na první pohled.

Bankovní registr klientských informací

CBCB_logo_RGB

Společnost CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s. byla založena za účelem provozování Bankovního registru klientských informací. Prostřednictvím CBCB si banky vzájemně vyměňují informace vypovídající o bonitě a důvěryhodnosti jejich klientů. Více informací získáte ZDE.

Nebankovní registr Klientských informací

CNCB_logo_RGB

Zájmové sdružení právnických osob CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o. bylo založeno v roce 2004 za účelem zajištění a zprostředkování vzájemného informování věřitelských subjektů (leasingových a úvěrových společností) o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů – fyzických a právnických osob. Více informací získáte ZDE.